Arabulucu Kimlik Belgesi Başvuru Sayfası

Sıkça Sorulan Sorular

 • Arabulucu Kart nedir?
  Arabulucu Kart, T.C. Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Dairesi Başkanlığı’ nda Arabuluculuk siciline kayıtlı olan Arabulucuların talep etmesi halinde tahsis edilecek kimlik belgesidir. Görsel tasarım ve teknolojik güvenlik önlemleri ile çağın gereksinimlerini karşılayan Arabulucu Kart, akıllı kart teknolojileri kullanılarak üretilmektedir.
 • Kimler Arabulucu Kart’ a sahip olabilir?
  Arabuluculuk Dairesi Başkanlığı siciline kayıtlı olan ve talep eden Arabulucular, Arabulucu Kart’a sahip olabilir.
 • ArabulucuKart’ a nasıl başvuru yapılabilir?
  ArabulucuKart’ a başvurularınızı; http://www.arabulucukart.com/BasvuruYap.aspx linkindeki; “ArabulucuKart Başvuru” alanından, kartınızın üzerinde yer alacak bilgileri girdikten ve fotoğraf yükleme işlemini gerçekleştirdikten sonra 228 TL (KDV ve Kurye Ücreti dahil) ödeyerek yapabilirsiniz. Ödeme işlemlerinizi kredi kartı ile ya da DenizBank TR710013400000552153800054 IBAN numaralı banka hesabına havale veya hesabınızın bulunduğu herhangi bir bankadan EFT yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Havale / EFT işlemini gerçekleştirirken Alıcı Ünvanına Turuncu Holding. A.Ş. yazmanız gerekmektedir. İlk gönderiminde teslim alınmayan ArabulucuKart'lar, tekrardan gönderildiğinde kargo ücreti alıcı tarafından karşılanmaktadır.
 • Arabulucu Kart için gerekli olan bilgiler nelerdir?
  ArabulucuKart üzerinde aşağıdaki bilgiler yer alacaktır.
  a- Adı, soyadı, TC Kimlik No,
  b-Görevi,
  c-Sicil Numarası,
  d- İl, İlçe bilgisi,
  e-Cilt, aile numarası, sıra numarası,
  f- Doğum Tarihi, yeri
  g-Ana adı, Baba adı,
  h-Mahalle, Köy bilgisi,
  i-Kan grubu
 • Arabulucu Kartım üzerinde yer alacak olan fotoğrafın boyutları nasıl olmalıdır?
  Fotoğrafın 230x290 piksel veya yükseklik/genişlik değerinin 1.26 olması gerekmektedir.
 • Başvuru durumum hakkında nasıl bilgi edinebilirim?
  BAŞVURU DURUMUM alanından T.C. kimlik numaranız ile sorgulama yaparak kartınızın hangi aşamada olduğunu takip edebilirsiniz.
 • Arabulucu Kartım ne kadar sürede teslim edilir?
  ArabulucuKart’ınız başvuru talebiniz alınmasından itibaren 7-10 iş günü içerisinde başvuru esnasında belirttiğiniz adrese teslim edilecektir. Bu süre sonunda kartınız elinize ulaşmazsa iletişim formu’nu kullanarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.